درباره ما

شرکت رضوان گستـر تهران (سهامی خاص) فعالیت خـود را در زمینـه ارائـــه خدمات مهندسی، طراحی و سـاخت تجهیزات کنتـرل و ابـزاردقیق و سـاخت تجهیزات و لـوازم یـدکی صنایع کشور از جمله نفت، گـاز، پتــروشیمی، پخش و پالایش و نیشکر و صنایع جانبی بخصوص سیستم های Meter Proving و Flow Measurement و نصب تجهیزات مکانیکی و piping و همچنین برگزاری دوره های آموزشی در رابطه با موضوعات فوق الذکر درسال ۱۳۷۵ آغـاز نـموده است

این شرکت با بکارگیری متخصصین مجرب در تمامی زمینه های مورد نیاز و بر اساس تجارب ایشان قادر به ساخت تجهیزات مکانیکی از طریق طراحی و یا به روش مهندسی معکوس، طراحی سیستم های برق، کنترل و ابزاردقیق و تجهیزات سیستم های اندازه گیری، ساخت تجهیزات برق و ابزاردقیق، خدمات مهندسی خرید، مدیریت اجرایی پروژه های صنعتی با هدف ایفای نقشی موثر در پروژه های کشور در این مدت کوشش نموده است.

این شرکت با توجه به حضور جمعی از کارشناسان کمیته فیلدباس که بعضی از آنها بیش از ۲۰ سال سابقه در زمینه system integration و نصب و راه اندازی سیستم های DCS و PLC و Fieldbus دارند، به عنوان یکی از اولین شرکت های طراح و مشاور سیستم های کنترل مبتنی بر فیلدباس خود را مطرح نموده است و آمادگی خود را برای نوسازی سیستم های کنترل و ابزاردقیق صنایع مختلف و تغییر سیستم های نیوماتیکی و الکترونیکی قدیمی با سیستم های جدید مبتنی بر فیلدباس و ارائه دوره های مختلف آموزشی و طراحی و ساخت انواع سیمولاتور های آموزشی سیستم های فیلدباس و سیستم های میترینگ اعلام می دارد.

از دیگر فعالیت های این شرکت طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی و همچنین بازسازی سیستم های Metering و Proving می باشد. در راستای این امر ساخت تجهیزات و قطعات یدکی سیستم های مذکور نیز در دستور کار این شرکت قرار گرفته است. بر این مبنا می توان از شرکت مهندسی رضوان گستر تهران به عنوان اولین و تنها طراح و سازنده Metering station و Bidirectional pipe prover و همچنین سازنده تجهیزات آن ها از جمله: Straightener ،Strainer، Detector Switch، Air Eliminator، ۴Way Diverter Valve و لوازم یدکی سیستم های مذکور نظیر: Inflatable Seal و Prover Sphere توپ لاستیکی در ایران نام برد. این شرکت با طراحی و ساخت سیستم کنترل واحدهای Master Meter ، Meter Proving پتروشیمی بندرامام، برج تولید و واحد utility خوراک دام شعیبیه (شرکت توسعه کشت و صنعت امام خمینی) با تعداد بیش از ۱۲۰۰ ورودی و خروجی، واحدهای Depithing و Wet Storage شعیبیه در ردیف شرکتهای Integrator ایرانی قرار دارد.

از جمله فعالیت های شرکت، حضور فعال و مشاوره در زمینه بازسازی سیستم های میترینگ و تهیه شرح کار برای واحدهای مختلف در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی بوده است که در ذیل برخی از آنها آمده است:
ارائه خدمات مشاوره ای به پتروشیمی بندر امام در زمینه ارتقای سیستم کنترل واحد میترینگ جهت کالیبراسیون فلومترهای فیلد باس
ارائه خدمات مشاوره ای و تهیه شرح کار بازسازی واحد میترینگ منطقه ری شرکت خطوط لوله و مخابرات منطقه تهران که شامل ۶ دستگاه Meter Run و یک دستگاه prover سایز ۲۰ اینچ بوده است.
ارائه خدمات مشاوره ای و تهیه شرح کار بازسازی Prover کوموکول منطقه ری شرکت خطوط لوله و مخابرات منطقه تهران
ارائه خدمات مشاوره ای و تهیه شرح کار بازسازی Prover پرتابل شرکت پخش و پالایش منطقه مشهد
ارائه خدمات مشاوره ای و تهیه شرح کار بازسازی Prover پرتابل شرکت پخش و پالایش منطقه تبریز
ارائه خدمات مشاوره ای و تهیه شرح کار بازسازی Prover پرتابل شرکت پخش و پالایش منطقه زنجان
ارائه خدمات مشاوره ای و تهیه شرح کار افزایش ظرفیت واحد میترینگ خط نفت خام خوراک پالایشگاه اصفهان خطوط لوله و مخابرات منطقه اصفهان
ارائه خدمات مشاوره ای و تهیه شرح کار طراحی و خرید واحد میترینگ شرکت پالایش نفت بندر عباس مربوط به شرکت کرانه بنا گستر با همکاری شرکت پیشگامان صنعت
شرکت رضوان گستر تهران جهت معرفی توانمندی های خود با شرکت در نمایشگاه های تخصصی داخلی و بین المللی نظیر نفت، گاز و پتروشیمی و فیلدباس موفق به کسب عنوان غرفه نمونه در پنجمین نمایشگاه تخصصی فیلدباس گردید.
لازم به ذکر است مدیران و برخی از کارشناسان این شرکت از جمله مؤسسین کمیته فیلدباس شرکت ملی صنایع پتروشیمی بوده و مدیریت برگزاری تمامی نمایشگاه های بین المللی فیلدباس را عهده دار بوده اند.
از دیگر موارد آموزشی برگزاری بیش از ۸ سمینار آمورشی در رابطه با سیستم های کنترل و ابزار دقیق برای شرکت های تابعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی و سایر شرکت های خصوصی می باشد که تعداد شرکت کنندگان در هر سمینار که اغلب از کارشناسان ابزار دقیق صنایع مختلف بخصوص پتروشیمی بوده اند متجاوز از ۱۵۰ نفر بوده است.
تعداد ۵ دوره ۱۴ روزه تئوری و عملی فیلدباس نیز با همکاری مدیران این شرکت در واحد آموزشی متانول پتروشیمی بندر امام ، از دیگر فعالیت های مهم آموزشی این مجموعه بوده است .در این دوره ها بیش از ۷۰نفر از کارشناسان ابزار دقیق صنایع مختلف کشور آموزش دیده اند. از دیگر موارد آموزشی برگزاری دوره ای مختلف در زمینه سیستم های اندازه گیری و کالیبراسیون است.